Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Horoskop porównawczy

ASTROLOGIA PORÓWNAWCZA

Przedstawione dotychczas techniki dotyczyły horoskopów indywidualnych, a więc dla jednej osoby. Astrologia wypracowała jednak również specyficzne techniki służące porównywaniu dwóch iub więcej horoskopów indywidualnych, a także obliczania horoskopów obrazujących wzajemne relacje dwóch osób. Dziedziną tą zajmuje się astrologia porównawcza czyli synastryczna.

HOROSKOP PORÓWNAWCZY

Tradycyjną techniką synastryczną jest porównywanie dwóch horoskopów, szczególnie wzajemnych aspektów między planetami i innymi elementami. Od strony obliczeniowej wygląda to identycznie jak w przypadku porównywania np. solariusza lub pozycji planet progresywnych, a więc wpisuje się horoskop jednej osoby w pierścień zewnętrzny na horoskopie drugiej osoby.

Najlepiej osobę starszą umieścić w kole wewnętrznym, a młodszą na zewnątrz, przez co otrzymamy układ podobny do układów prognostycznych (planety w pierścieniu zewnętrznym są jednocześnie pozycjami tranzytów dla osoby starszej w momencie urodzenia osoby młodszej).

Kolejna czynnością jest porównanie pozycji każdej planety, kątów horoskopu i ewentualnie innych punktów (szczególnie Węzłów Księżycowych) kolejno ze wszystkimi pozycjami w drugim horoskopie.

Otrzymamy w ten sposób zestaw aspektów dla relacji między tymi osobami, przy czym zwykle przyjmuje się zakres ich działania do 2 stopni kątowych (dla Słońca i Księżyca do 5°; podobnie dla Marsa i Wenus przy horoskopach partnerskich kobiety i mężczyzny),

W interpretacji horoskopu porównawczego najważniejszymi elementami są jak zawsze Słońce i Księżyc. Ich wzajemne aspekty wskazują na podstawową relację między osobami. Przy braku aspektów między światłami należy zanalizować ich pozycje w obu horoskopach, a także przewagę żywiołów.

Następnie porównać pozycje Słońca i Księżyca jednej osoby z domami drugiej (np. jeżeli Słońce stoi w XII domu drugiej osoby, to będzie ona ograniczała ekspresję pierwszej).

Podobnie postępujemy z pozostałymi planetami, w zależności od interesującego nas obszaru współpracy czy relacji obu osób. Znaczenia planet pozostają takie same jak przy interpretacji horoskopu indywidualnego z odpowiednią modyfikacją.

Układem uważanym tradycyjnie za najgorszy w synastrii jest koniunkcja jakiejś planety jednej osoby z Południowym Węzłem Księżycowym (Ogonem Smoczym) drugiej, co interpretuje się jako wykorzystywanie, gnębienie i drenowanie (swego rodzaju psychiczny "wampiryzm") pierwszej przez drugą.

 

W opracowaniu wykorzystano źródła:

1.K.Konaszewska - Rymarkiewicz - Astrologia - Interpretacja podstawy Poznań 1991

2.R. T. Prinke - 'Vademecum Polskiego Astrologa:' Warszawa 1995

3.P. Kowalski /red./ - "Leksykon Znaki Świata" Omen, Przesąd, Znaczenie Warszawa 1998

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare