Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Ogólnie o astrologii

Astrologia - jest bardzo obszerną i od lat fascynującą dziedziną wiedzy zaliczaną do kompetencji parapsychologii.

Pokazuje, że wszystkie elementy składające się na otaczający nas wszechświat /Kosmos/ tworzą jeden wspólny organizm - wzajemnie na siebie oddziaływując..

Ziemia jako jeden z elementów kosmosu odbiera zatem emanacje kosmiczne, czyli cała przyroda nieożywiona i ożywiona na ziemi podlega im także.

Człowiek jako żywy organizm, podlega wszelkim prawom natury ziemskim i kosmicznym.

Na przestrzeni lat Astrologia podzieliła się na następujące działy:

1. Astrologia urodzeniowa /natalna/ skupia się na indywidualności człowieka.

Zyskała sobie największą popularność i znaczenie. Jej podstawą jak i każdej innej dziedziny astrologii, jest horoskop urodzeniowy /radix/.

Dzięki niemu możemy dokładnie opisać cechy fizyczne i psychiczne człowieka, określić jego osobowość i jej progresywny kierunek.

Kosmogram radixowy opisuje predyspozycje, ich rozwój na przestrzeni całego życia i sposób oraz zakres ich możliwego wykorzystania.

Pokazuje na interakcje człowieka z otaczającą go rzeczywistością, jego sposób reakcji na nią, wskazuje na predyspozycje chorobowe, cechy rodzinne i wiele innych.

Horoskop urodzeniowy pamiętajmy niczego nie przesądza. Pokazuje możliwości, ograniczenia, trudności, ułatwienia etc., od samej jednostki zależy co z tym zrobi, jak pokieruje swoim życiem i jak swój potencjał wykorzysta.

2. Astrologia porównawcza - zajmuje się relacjami osób i wzajemnym ich na siebie oddziaływaniem /małżeństwo, partnerstwo, spółki etc./

3. Astrologia mundalna, zajmująca się sprawami państw, nacji oraz katastrofami żywiołowymi na ziemi.

4. Astrometerologia - zaznajamia nas z wpływami planetarnymi na warunki meteorologiczne.

5. Astrologia medyczna - przekazuje informacje n/t konstytucji naszego organizmu czy wrodzonych skłonności do chorób oraz określa podatności na nie.

6. Astrologia horarna - pomaga wybrać najwłaściwszy moment na jakieś przedsięwzięcie /jeszcze przed jego zaistnieniem/ np. kupno domu czy samochodu, założenie firmy, zawarcie ślubu itp. świadomie wybierając odpowiednią chwilę, powodujemy, iż nasze dążenia pozostają zgodne z aktualnym układem planetarnym, a "gwiazdy" zaczynają nam sprzyjać.

7. Astrologia prognostyczna - zajmuje się przewidywaniem przyszłych zdarzeń w naszym życiu, wykorzystywana do różnych prognoz. Uwzględnia wiele technik, które to umożliwiają dokonanie różnych obliczeń i interpretacji w zależności od potrzeb /m-c, rok, na dane miejsce itp.

W opracowaniu wykorzystano źródła:

1.K.Konaszewska - Rymarkiewicz - Astrologia - Interpretacja podstawy Poznań 1991

2.R. T. Prinke - 'Vademecum Polskiego Astrologa:' Warszawa 1995

3.P. Kowalski /red./ - "Leksykon Znaki Świata" Omen, Przesąd, Znaczenie Warszawa 1998

4.Wojciech J.Burszta - "Antropologia Kultury" Poznań 1998

5.Suzan White - "Nowa Podwójna Astrologia" Warszawa 1992

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare