Google Plus
logo Kontakt:
ul. Wołoska 82 m. 55  (vis a vis Szpitala MSWiA)
tel.22 425-58-58   kom.501-22-84-88
e-mail: parapsychologia@gmail.com
informacje i zapisy:  pon.-pt:  900-2100,  sob: 900 - 1900

Jin i Jang

jingjang

Jin i Jang


Jin i Jang symbolizują dwie jednocześnie antagonistyczne i wzajem się uzupełniające zasady. Nieustająca gra, jaka toczy się między nimi, i stałe podleganie przemianom stanowią fundament, zasadniczą osnowę wszechświata w działaniu. Przedstawiają one odwieczne związki przeciwieństw: Pozytywne - Negatywne, Tak - Nie, Białe - Czarne, Dzień - Noc, Pełnia - Pustka, Aktywne - Pasywne, Męskie - Żeńskie itp. Każdy z członów opozycji zawiera w sobie zalążek drugiego. Oto dlaczego mężczyzna (Jang) ma w sobie pierwiastek kobiecy (Jin), a kobieta (Jin) -pierwiastek męski (Jang).Związek Jin -Jang jest nierozerwalny i zmienny ze swej natury, jako że każdy z tych dwóch członów spełnia równocześnie rolę przeciwieństwa i uzupełnienia. Tę właśnie prawdę wyraża widoczna obok tradycyjna figura.


Człowiek typu Jin

Wygląd


Człowiek typu Jin zwykle bywa postawny, średniego wzrostu, muskularny, niebywale odporny fizycznie i cieszy się dobrym zdrowiem. Ma na ogół twarz okrągłą, na której dość rzadko jawi się uśmiech.

Psychologia:
Człowiek typu Jin jest przede wszystkim zaabsorbowany sobą samym; ma tendencję do kręcenia się wokół własnego pępka. Spokojny w zachowaniu, ulega zmianom nastrojów w zależności od otoczenia i aury. Ma dużą wiarę we własne siły, lecz odczuwa lęk przed porażką.Towarzyski, życzliwy, jest optymistą w stosunku do siebie i do innych. Prowadzi życie aktywne, jest pragmatyczny i rzeczowy we wszystkim, do czego się weźmie.

Człowiek typu Jang

Wygląd


Tusza przeciętna, sylwetka przeważnie wysmukła, strzelista. Ma twarz uśmiechniętą, lubi żywe kolory. Zdrowie - delikatne, powinien o nie dbać, zanim zajdzie potrzeba leczenia.

Psychologia:
Człowiek Jang jest indywidualistą poszukującym własnej drogi i sposobów ewolucji, nierzadko uprawia medytację. Jest inteligentny, niezależny, niekiedy żyje samotnie. Nie ma poczucia hierarchii, najważniejszą wartością dla niego jest wolność. Od przebywania w tłumie woli odosobnienie i kontakt z naturą. W przeciwieństwie do typu Jin poszukuje równowagi wewnętrznej w sobie samym, a nie przez innych ludzi.

 

Towarzysz drogi


Czy odczułeś subtelną obecność jakiegoś innego ,"ja", z którym raz żyjesz w zgodzie, raz w konflikcie, które czasem Cię krytykuje, a czasem zachęca do działania? To właśnie jest Towarzysz Drogi.

Zdarza się, że bywa natrętny i oszukuje, często zakłóca Twoje przyzwyczajenia, komfort moralny i duchowy. Z takim podwójnym wnętrzem życie jest mniej monotonne, a podróżujący zwiększa swe szansę na dotarcie do określonego celu. Zresztą mniejsza o cel, liczy się sama podróż.

W największym niebezpieczeństwie wywodzącym się ze snu dobrze jest mieć kompana zdolnego do podtrzymania Cię w "stanie przebudzenia", Towarzysza, który jeśli zajdzie potrzeba, zburzy Twoje punkty odniesienia, podepcze tajemne ścieżki i zerwie wielką zasłonę iluzji.

Niejednokrotnie Towarzysz Drogi i Ty jesteście spod tego samego znaku. Jest to w pewnym sensie Twój brat bliźniak; w takim wypadku musisz zdawać sobie sprawę z tego, że zrzuci na Ciebie całą odpowiedzialność, a Twoje życie będzie jakby podwójne, zawierając pierwiastki Jin i Jang. Zresztą i tak nosisz w sobie dwanaścioro zwierząt. Ruszaj więc w drogę na poszukiwanie wielkiej przygody, w piękną podróż, podczas której napotkasz harmonijnie powiązane ze sobą rzeczy wzniosłe i groteskowe, ulotną rzeczywistość i marzenia.

W opracowaniu wykorzystano:

1. Catherin Ambier - "Astrologia chińska" Warszawa 2004

2. Suzanne White - 'Nowa podwójna astrologia' Warszawa 1992

Zapłać on-line - kliknij w banner

Pozioma transfery razem 1-nowe-szare